wtorek, 19 kwietnia 2016

Szybki wpis

Od pewnego czasu mam problemy z zalogowaniem się na bloga. Najczęściej przekierowuje mnie na inną stronę stąd opóźnienia. Dzisiaj nadrobię zaległości w liście przeczytanych książek, bo trochę się tego nazbierało.
1. Cena mojego życia Tina Okapara 1,4 cm
2. Odzyskane dzieci Keith Schafferius, Grantlee Kieza 2,6 cm
3. Totalne zauroczenie Kay Schubach 2,3 cm
4. Nie zabierajcie mi dziecka Cathy Glass 1,9cm
5. Ucieka tylko jedzenie Peter Allison 2cm
6. Niewierna córka Hannah Shah 2,4 cm
7. Safa, nie okaleczajcie mnie Waris Dirie 2,3 cm
8. W niewoli ambicji Celine Raphel 1,6 cm
W sumie od początku roku przeczytałam 19 książek o łącznej wysokości 43,7 cm. Do ukończenia wyzwania pozostało 116,3 cm. Czy się uda??

niedziela, 21 lutego 2016

Zestaw do torebki

Tym razem pokażę kosmetyczkę i etui na chusteczki  czyli kobiecy niezbędnik. Uszyte są czarnego jeansy oczywiście z odzysku. Czerwona podszewka to również znalezione w domu resztki. Całość ozdobione tasiemką z domowej skarbnicy.
Do listy przeczytanych książek dodaję dwie kolejne: "Cierń Miasta Lwa" Lucy Lum - 2,7cm oraz "Jamnik z Lluskami" Oli Trzecieckiej - 3cm.
Następnym razem pokażę kilka pomysłów jak z niczego zrobić narzędzia przydatne przy tworzeniu.

sobota, 6 lutego 2016

Kolejne książki przeczytane

Dzisiaj krótko, wspomnę tylko o przeczytanych książkach bo stosik rośnie. Pierwsza z nich to "Zakazana żona" Vereny Wermuth - 3,7cm, kolejna To relacja Caroline Philps o pierwszych latach życia z niepełnosprawną córką pt. "Mamusiu dlaczego mam zespół Downa?" - 1,3cm. Ostatnia jeszcze ciepła to "Ukarana" Vanessy Steel - 2,6cm.

sobota, 30 stycznia 2016

Mała rzecz a cieszy

Lubię długie kolczyki dlatego moje najnowsze mają aż 10 cm. Serduszka przeleżały w pudle z koralikami sporo czasu, bo brakowało mi na nie pomysłu.
Bransoletki to natomiast 100% recykling. Powstały na bazie z plastikowej butelki i resztek materiału.
Przeczytałam kolejną książkę, "Pokochaj mnie mamo" Cassie Harte i do swojego wyniku dopisuję kolejne 2,4cm.


sobota, 23 stycznia 2016

Wianek na drzwi i spółka

Pierwszą skończoną w tym roku pracą jest wianek na drzwi. Serduszka uszyłam z resztek materiału o dość grubym splocie, kokardkę z bawełnianej koronki. Całość jest prosta i dość uniwersalna. Zdobi drzwi do sypialni.

Kolejną, tym razem w całości zrobioną w tym roku praca jest naszyjnik z wełny i łańcuszka. Najpierw wyplotłam sznurki, a następnie połączyłam je w warkocz i dodałam zakończenia i łańcuszek.
Do listy przeczytanych książek dołączyły dwie kolejne "Zew pustyni" Teresy Fortis - 2,5 cm i "Tylko nie mów mamie" Toni Maguire - 2,3cm.



wtorek, 12 stycznia 2016

W ostatnich dniach przeczytałam kolejne dwie książki "Dziewczynka, która przestała mówić" Casey Watson - 2cm i "Pozwól mi odejść" Sarah Jones 2,2cm. Po opis obu książek odsyłam Was do portalu Lubimyczytać.pl Ponieważ jest to blog robótkowy pokażę Wam poduszkę typu wałek, którą uszyłam już jakiś czas temu i przetestowałam przy czytaniu. Sprawdza się rewelacyjnie. Wykrój znajdziecie tutaj. Szyje się naprawdę szybko, a jedyną wadą jest to, że ciężko poprzestać na jednej. Drugą uszyłam dla mamy, a to na pewno nie koniec, materiał na kolejną już czeka w kolejce. Pierwsze zdjęcie lepiej oddaje kolory.




poniedziałek, 4 stycznia 2016

Pierwsza przeczytana

Pierwsza przeczytaną w tym roku książką jest "Nie płacz kochanie" Cathy Glass . Jest to opowieść o pierwszych miesiącach życia  małego Harrison, który na prośbę matki trafia do rodziny zastępczej. Owiane tajemnicą motywy działania matki tworzą wciągającą lekturę na zimowe wieczory.Grubość grzbietu 2,5cm. Zarówno tą jak i inne książki tej autorki mogę szczerze polecić.