niedziela, 2 marca 2014

Tusal - druga odsłona

No i znowu nie pokazałam co udało mi się zrobić w styczniu :( szybko nadrabiam zaległości szyciowe.
Princeska w fioletową kratkę, model 117 z Burdy 11/95:

Sukienka "nietoperz" z bordowego aksamitu. Niestety zdjęcie nie oddaje koluru i faktury materiału. Wykrój z Burdy nr 10/90 model 135
Zestaw spódnica Burda 9/95 model 103 oraz kamizelka model 132 z Burdy 10/2013. 

I na koniem kolejna odsłona Tusalowego słoiczka;




piątek, 31 stycznia 2014

Styczniowy słoiczek

W tym miesiącu w słoiczku nazbierało się sporo nitek z dwóch sukienek, spódnicy i kamizelki, piżamy oraz okładki na kalendarz, które uszyłam. Oprócz tego resztki wstążeczek po przygotowaniu tusalowego słoiczka, tekturowa rolka po niciach, papierki z taśmy klejącej i ścinki materiałów.

niedziela, 19 stycznia 2014

Patchworkowo

Maszyna do szycia na moim biurku rozgościła się na dobre i nie pozwala się schować. Jeszcze przed świętami wykończyłam patchworkową narzutę na łóżko ok 170x200cm. Całość jak na patchwork przystało szyta z tkanin z odzysku, jedynie ocieplina nówka. Początkowo miałam to być tylko makatka z ośmiu bloków Trick card, ostatecznie doszyłam pasy z wszystkich resztek i powstała narzuta. Pikowanie tylko po szwach. Z lewej strony podszyta bawełniana zasłonka. w kwiaty. Całość dość puszysta i miła do przytulenia.

piątek, 17 stycznia 2014

Tusal 2014

Dzisiaj króciutko i z opóźnieniem ale prezentuję mój tusalowy słoiczek.

wtorek, 31 grudnia 2013

Biżu zaległości

Zgodnie z obietnicą kilka zaległych biżutków. Na Pierwszy ogień czarno -miętowy komplet: bransoletka oraz kolczyki wg kursu Weraph.

Dalej naszyjnik z kokosowych koralików i kremowego kordonka:

Bransoletka z posrebrzanego łańcuszka i kolorowej masy perłowej, kilka par kolczyków oraz bransoletka z ceramicznych koralików:





A żeby zmobilizować się do częstych postów w nowym roku biorę udział w zabawie TUSAL 2014 organizowanej przez Lunę z bloga Zmierzch Luny





sobota, 28 grudnia 2013

Przedświątecznych przygotowań c.d.

Tym razem stoik przygotowany dla babci. Brzozowe gałązki, szyszki, trochę juty i koronki, złota nitka i mini gwiazdeczki.
A już następnym razem zaległe wytwory biżuteryjne.

poniedziałek, 2 grudnia 2013

Przygotowania do świąt cz. 1

Kilka frywolitkowych płatków śniegu już powstało. W planach mam kolejne choć ile powstanie do świąt nie wiem. Ale jak mówi przysłowie co się odwlecze to nie uciecze więc jak nie na te to na następne będą jak znalazł.